Dětské postele

Dětské postele jsou aktuálně jeden z nejdůležitějších typů nábytku, které se vůbec nacházejí v dětských pokojí. Je to samozřejmě logické, jelikož právě postel je místem, kde i vaše dítě tráví nejméně 8 hodin denně. A s tím souvisí to, aby daná dětská postel byla skutečně maximálně kvalitní, a maximálně vhodná pro dokonalý dětský spánek. Jedině tak i váš potomek dokáže načerpat velké množství energie, a dokonale si odpočine, aby mohl druhý den opět užívat spokojeného dětského života. Bez kvalitní postele ale odpočinek nemusí být tak dobrý, jak by měl být, což se může podepsat na podrážděnosti, ale i celkovém vývoji mladého dětského organismu, který odpočívat potřebuje.

Dětské postele

Kvalitní dětské postele jsou důležité proto, aby vaše dítě dokázalo nabrat energii a dobře se vyvýjet.

První postel krátce po porodu

Postele, dětské postýlky, ale i místa na spaní jdou s každým dítětem během celého jeho života. Tu první totiž dostane hned po narození. Samozřejmě v tomto směru se nejedná nutně o plnohodnotnou dětskou postel. Jsou to spíše první dětské postýlky, které mohou být vzhledem k velikosti miminek skutečně velmi malé, což samozřejmě není žádným problémem. Co by ale takové postýlky měly splňovat, to je rozhodně bezpečí. S ním souvisí třeba riziko pádu, čemuž zamezí boční zábrany, a to vyrobené třeba ze dřeva, nebo i z kvalitní pružné síťoviny.

Když už dětské postýlky přestanou stačit

Jakmile začne vaše dítě dané zábrany přelézat, a dokonce se mu to povede, je to pro vás signálem, že už je natolik velké, že byste měli myslet na postel běžnou. Samozřejmě než se v sortimentu, který dětské postele dievčenské nabízejí, zorientujete, může to pár dní nebo pár týdnů trvat. Je totiž nutné vždy vybrat tu nejlepší, která bude vašemu potomkovi plně vyhovovat. V daném sortimentu poté hraje hlavní roli hlavně materiál, ze kterého je vyrobena.

Do sekce těch levějších spadají rozhodně dětské postele vyrobené z laminátu. Samozřejmě oproti tvrdému dřevu se jedná o méně odolný materiál, ale to rozhodně neznamená, že by daná postel byla jakkoliv nekvalitní. Z hlediska větší kvality ale rozhodně vynikají postele z masivu. Ty jsou vyrobeny přímo z jednotlivých kusů pevného dřeva, a to od smrkového, po nejpevnější bukové. Takové postel je jistotou, že plně snese i to nejnáročnější používání.

Délka postele je s ohledem, na výběr velmi důležitá

Co je ale také velmi důležité, to je hlavně délka samotné postele. V souvislosti s tím je třeba myslet na to, že vaše dítě se bude následujíc roky stále vyvíjet, což povede k jeho poměrně rychlému růstu. I proto je třeba volit postel se značnou rezervou, a to hlavně proto, aby mohla sloužit skutečně několik let. Běžné dětský nábytek potom v tomto směru začínají na délkách okolo 150 centimetrů, ale mohou končit i na dvoumetrové délce. Logicky by při výběru mělo hrát roli i to, jak vysocí jste vy, jelikož podle toho se dá očekávat, nakolik se váš syn nebo dcera také vytáhne.

Postel jako skvělá dekorace

Rozhodně to ale nejsou pouze běžné modely, které by v současné době ovládaly trh. Pokud je něco, co v daném světě dětských postelí skutečně uchvátí, potom to jsou varianty spojené s netradičním, ale zároveň dokonale zajímavým vzhledem. V tomto ohledu nebudeme napínat a prozradíme, že pro malé slečny jsou ideální postele připomínající lože princezny, například doplněné i o motivy různých pohádkových postav. Pro kluky je dokonalou volbou postel, která má tvar závodního auta. Z hlediska zajímavého provedení se jedná o varianty, které vašemu dítku mohou udělat skutečnou radost, a už nikdy je nebudete přemlouvat k tomu, aby šli skutečně spát. Často totiž půjdou dobrovolně.

Ten správný výběr znamená i důraz na využití prostoru

Co může být v souvislosti s postelemi noční můrou každého rodiče, to je společný pokoj dvou potomků. Zvláště potom v malém bytě. V daném směru ale není důvod bát se jakýchkoliv problémů, jelikož dětské postele přicházejí i s variantou těch patrových. Ty dnes, ale i v minulosti nebyly ničím výjimečným, a tak se stávaly a stávají nedílnou součástí právě takových pokojů. Dokonale totiž dokážou využít prostor k tomu, aby se na stejné ploše vyspaly dvě děti. A to naprosto pohodlně, a samozřejmě i bezpečně.

V souvislosti s prostorem ale mohou být postele pro děti podobné těm dospělým, a to hlavně z hlediska využití úložných prostorů. Prostor pod postelí bývá totiž často nevyužitý, a tak možnost vysouvacího prvku je určitě dobrou volbou. Zvláště tedy pro dítě, které má jídelní židle, a tak je může právě sem pohodlně uklidit, aniž by tak kazili celkový jinak dokonalý ráz dětského pokoje. Zvláště, když jako rodič kladete důraz na úklid.

Bezpečnost je dalším důležitým kritériem

V souvislosti s nabídkou našeho trhu se jistě setkáte jak s variantami, které mají bezpečnostní zábradlí, ale i s takovými, které ho nemají. Zatímco u dvoupatrových postelí a horních paland je přímo nezbytné, u běžné postele tak nutné být nemusí. Spíše záleží na tom, jak bude zvyklé vaše dítě a zda usoudíte, že dané zábradlí již nepotřebuje. V mnoha případech ale může být i přímo odnímatelné, a tak jsou dané starosti zbytečné. Jakmile přijde zbytečné i vám, půjde pryč, a postel bude vašemu potomkovi stále sloužit i nadále.

Až vaše dítě vyroste…

A kdy éra dětských postelí končí? Především ve chvíli, kdy váš potomek vyroste, začnou mu první školní léta, nebo sám začne pociťovat, že by se jeho pokoj měl změnit a postel ve tvaru auta již není tím, co by vyhledával. U někoho přijde toto období dříve, u někoho později, ale co je jisté, to je fakt, že přijde u každého dítěte. A v tu chvíli přijde doma, kdy se běžné postele stanou minulostí.